Aktualności

Spotkania z wolontariuszami w gm. Michałowice

alt

 

Pamiętajcie o nas podczas rozliczenia podatkowego.

Pamiętajcie o nas podczas rozliczenia podatkowego.

Wpiszcie w swoje rozliczenie KRS 0000150664 - to numer Fundacji im. 120-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce

opiekującej się schroniskiem w Milanówku i jego podopiecznymi.


 

Serdeczne podziękowania

alt

Więcej…
 

Niedowidzący Tores - czy ma szansę?

altPsy, które swoje najlepsze lata życia spędzają w schronisku z każdym dniem tracą coś cennego, tracą czas, zdrowie i nadzieję. Tak jest z Toresem -  zamknięty w schroniskowym boksie powoli traci wszystko :(

Z Toresem znamy się już ładnych kilka lat, po raz pierwszy schronisko stało się jego domem w listopadzie 2016 roku. Właściwie to chyba możemy zaryzykować stwierdzenie, że Tores jest dowodem na to jak przez ludzką nieodpowiedzialność i brak wyobraźni, jedną czy drugą złą, nieprzemyślaną decyzją, ludzką zachcianką posiadania psa, można zmarnować stworzeniu całe życie. Skazać go na wieczny niebyt, na marnowanie najlepszych lat życia na życie w zamknięciu, bez możliwości codziennego węszenia w trawie, załatwiania potrzeb na spacerze, porannego witania swojego człowieka i wypoczynku przy jego boku.

Tores miał raptem około półtora roku gdy został interwencyjnie odebrany ze złych warunków. Żył w ciasnym boksie, z którego wypuszczany był bardzo sporadycznie. Buda i legowisko w żadnym stopniu nieprzystosowane do wielkości psa a wokół mnóstwo odchodów. Wtedy właśnie (w listopadzie 2016 r), w wyniku interwencji Tores trafił do schroniska. W marcu 2017 roku Tores znalazł dom, jednak już w lipcu wrócił do schroniska. Mimo szkolenia, w którym wziął udział, jego nowi opiekunowie zdecydowali, że to nie jest pies dla nich, że nie poradzą sobie z nim. Dużo się wtedy dowiedzieliśmy i byliśmy pewni, że z tą wiedzą szybko znajdziemy Toresowi nowy, odpowiedni dom. Tak się jednak nie stało. Nad Toresem skłębiły się ciemne chmury i już nikt nigdy nie zwrócił na niego uwagi.

Więcej…
 

Nasi mali podopieczni czekają na Wasz 1%

alt

Jeśli nie zdecydowałaś/łeś jeszcze komu przekazać swój 1% w rozliczeniu podatkowym, to gorąco zachęcamy do wsparcia milanowskich podopiecznych.
Fundacja opiekująca się Schroniskiem w Milanówku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Wpisując w formularzu PIT do odpowiedniej rubryki ten oto nr KRS 0000150664 przekazujesz 1% swojego podatku na rzecz małych mieszkańców milanowskiego Schroniska.
Dzięki środkom pozyskanym z 1% możemy lepiej pomagać, możemy dbać o zwierzęta w nim przebywające, możemy ratować życie.

 


Strona 1 z 16