Aslan

Aslan
Aslan
Aslan
Aslan
Aslan
Aslan
Aslan
Aslan
Aslan
Aslan
Aslan

Psia starość może być piękna. Może być wzruszająca. Podarowanie starszemu psiakowi domu, troski, spokoju, opieki i bezwarunkowej miłości to przecież dobro w czystej postaci. Bycie zawsze obok, trzymanie swojego przyjaciela za łapkę przez te lepsze, ale też te gorsze, bardziej bolesne, trudniejsze momenty starości, bycie jego ostoją i bezpiecznym miejscem – to prawdziwy zaszczyt. Ale nie ma nic, zupełnie, absolutnie nic, pięknego w starości przeżywanej za kratami schroniskowego boksu. W samotności. W hałasie. W niepewności. A niestety tak przyszło ją przeżywać Aslanowi. W schronisku robimy wszystko, co możemy, żeby poprawić mu komfort życia, ale to nigdy nie zastąpi mu prawdziwego domu. Chłopak PILNIE poszukuje swoich ludzi!

13-letni Aslan to przepiękny, dostojny i bardzo łagodny pies w typie owczarka niemieckiego, który trafił do nas na początku 2024 r. Chłopak dał nam się poznać jako oaza spokoju. Czerpie przyjemność z kontaktu z człowiekiem, bardzo lubi, kiedy są przy nim ludzie. Na nasz widok zawsze cieszy się jak szczeniak 🙂 Nie ma również żadnego problemu z dotykiem. Co prawda nie jest typem wielkiego przytulaka, ale podoba mu się delikatne głaskanie, a prawdziwi szczęściarze czasami dostają od niego nawet buziaki 🙂 Spacer z Aslanem to prawdziwy relaks. Chłopak idealnie chodzi na smyczy, dużo węszy i z wielką przyjemnością zwiedza świat poza murami schroniska. Na mijane psy reaguje różnie, czasami zdarza mu się poszczekiwać na psich kolegów, czasami przechodzi obok ze spokojem i ciekawością. W przypadku domu z psim rodzeństwem konieczne byłoby wcześniejsze zapoznanie.

Co jeszcze możemy powiedzieć o Aslanie? To najdzielniejszy, najgrzeczniejszy pacjent. U weterynarza daje przy sobie zrobić wszystko, wszelkie zabiegi znosi z anielskim spokojem. Ale to jeszcze nie koniec zalet tego Pana! Jest także wzorowym pasażerem, sam wskakuje do samochodu, a podczas podróży leży i obserwuje widoki za oknem.

Los sprawił, że teraz Aslan dostał drugą szansę. Szansę na szczęście i ciepło. Szansę, żeby przekonać się że życie u boku człowieka może być piękne. Nie możemy pozwolić, żeby ta szansa się zamrnowała. On nie ma czasu, żeby czekać… Potrzebuje domu na JUŻ!