Przyjęcia psów i kotów

Start / Przyjęcia psów i kotów

Schronisko w Milanówku to małe prywatne schronisko, które jednocześnie może pomieścić jedynie ok. 180 psów i kilkanaście kotów. Wolontariusze oraz pracownicy schroniska dokładają wszelkich starań aby jego mieszkańcom zapewnić maksimum opieki i bezpieczeństwa. Dbają o to, aby miały dobry kontakt z ludźmi i w miarę możliwości szybko zapominały o przykrej często bolesnej przeszłości.

Dzięki adopcjom, których w każdym roku jest kilkadziesiąt „zwalniają się” miejsca dla nowych, czworonożnych potrzebujących. Niestety ogrom okrucieństwa wobec zwierząt, ilość porzuceń zwierząt oraz bezmyślne Ich rozmnażanie sprawiają, że boksy w schronisku praktycznie nie pustoszeją. Z tygodnia na tydzień do schroniska przybywają kolejne zwierzaki poszkodowane przez los i przez człowieka. I pomimo, iż boksów dla psów przybywa, praktycznie przez cały rok wszystkie są zajęte….w miejsce psa, do którego los się uśmiechnął właściwie już następnego dnia trafia do schroniska kolejna bieda…

Jak zwierzęta trafiają do Milanówka?

W związku z tym, iż Schronisko w Milanówku jest małą placówką fizycznie nie ma możliwości przyjmować zwierząt od osób prywatnych. Jednak dzięki temu, iż współpracuje z urzędami ościennych Gmin pomaga zmniejszyć ilość bezdomnych zwierząt, w miarę możliwości przyjmując je pod swoją opiekę.

Uwaga, dotyczy przyjęć kotów: ze względu na małą powierzchniowo kociarnię schronisko w Milanówku nie przyjmuje kotów, nie ma również podpisanych umów z gminami na takie przyjęcia. W sprawie bezdomnych kotów prosimy kontaktować się bezpośrednio z urzędami gminy.