Adopcje wirtualne

Start / Adopcje wirtualne

Co to jest adopcja wirtualna?

Adopcja wirtualna jest czymś w rodzaju adopcji na odległość. Jeśli nie możesz przygarnąć psa lub kota, a chciałbyś pomóc któremuś z naszych schroniskowych czworonogów, zachęcamy Cię właśnie do dokonania adopcji wirtualnej a tym samym do finansowego wsparcia. Adopcja wirtualna polega na comiesięcznym dokonywaniu wpłaty na konto Fundacji opiekującej się naszym schroniskiem. Pieniążki zebrane na tym koncie stanowią pomoc dla wszystkich naszych podopiecznych a wybór podopiecznego ma raczej charakter symboliczny niż rzeczywisty.
Wysokość wpłat dokonywana przez wirtualnych opiekunów jest dobrowolna. Szacujemy, iż średnie miesięczne wyżywienie zwierzęcia to koszt około 200 zł.
Pieniądze należy wpłacać na konto Fundacji opiekującej się Schroniskiem:

Fundacja im. 120-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce
82 1020 1068 0000 1802 0000 1891
01-472 Warszawa ul. Podkowińska 2

W tytule wpłaty należy wpisać: 'adopcja wirtualna – imię danego zwierzaka’

Adopcja wirtualna nie wyklucza możliwości osobistego poznania wybranego zwierzęcia, zachęcamy do spotkania w schronisku. Jeśli Twoim wybrańcem jest pies zapraszamy na wspólny, sobotni spacer. Jeśli otaczasz wirtualną opieką kota zapraszamy do spędzenia z nim czasu w naszej schroniskowej kociarni…Przed planowanym przyjazdem prosimy o kontakt z wolontariuszem opiekującym się danym zwierzęciem, odpowiednie kontakty umieszczamy w każdym ogłoszeniu.

Jak dokonać adopcji wirtualnej?

Z działu „Psy do adopcji” lub „Koty do adopcji” wybierz tego zwierzaka, który nie ma jeszcze opiekuna wirtualnego. Informację tą znajdziesz na stronie zwierzaka w bocznym panelu sekcja „Opiekun wirtualny”.
Wyślij e-mail na adres info@schroniskomilanowek.pl w tytule wiadomości napisz: Wirtualna adopcja + imię zwierzaka a w treści podaj następujące dane:
a) Imię wybranego zwierzaka
b) swoje imię i nazwisko
c) nick czyli pseudonim, który chcesz aby widniał w ogłoszeniu Twojego podopiecznego
d) zwrotny adres e-mail
e) telefon kontaktowy.

Po odebraniu przez wolontariuszy wiadomości z powyższymi danymi na stronie zwierzaka pojawi się informacje, że został on otoczony wirtualną opieką przez Ciebie. W bocznym panelu sekcja „Opiekun wirtualny” pojawi się podany przez Ciebie nick. Z góry prosimy o wyrozumiałość, ale zgłoszenia dotyczące adopcji wirtualnych obsługujemy tylko raz w tygodniu i najczęściej jest to niedziela.

UWAGA. Adoptować wirtualnie można jedynie te psy i koty, które nie mają jeszcze swoich opiekunów. Sprawdzisz to na stronie konkretnego zwierzaka w bocznym panelu w sekcji „Opiekun wirtualny”.

Pozostałe informacje
Jeśli nie będziesz mógł obejmować już dłużej zwierzęcia swą wirtualną opieką, zawiadom nas o tym, pisząc ponownie meila na adres info@schroniskomilanowek.pl

W przypadku, gdy ad
optowane wirtualnie przez Ciebie zwierzę zostanie przez kogoś przygarnięte, powiadomimy Cię o tym i zaproponujemy Ci adopcję jakiegoś innego czworonoga.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane z adopcją wirtualną, napisz do nas…