Cywil jest w 100% gotowy do adopcji – taka przemiana po prostu nie może pójść na marne!

Start / Aktualności / Cywil jest w 100% gotowy do adopcji – taka przemiana po prostu nie może pójść na marne!
alt

alt

AKTUALIZACJA: 10 WRZEŚNIA 2022 ROKU DZIELNY CYWIL ZOSTAŁ ADOPTOWANY! DZIĘKUJEMY!!!!

Gdyby Cywil umiał mówić ludzkim głosem, opowiedziałby Wam historię o czekaniu. Czekaniu na sobotę – bo wtedy w schronisku są ludzie, bo będzie spacer – a przede wszystkim o długim czekaniu na dom. Na poczucie bezpieczeństwa, normalny, prawdziwy sen, na czułości. Opowiedziałby historię o niedocenieniu. Bo mimo niesamowitej przemiany, jaką przeszedł w schronisku, wciąż pozostaje niewidzialny. Nikt nie chce dać mu szansy, nikt nie chce go lepiej poznać. Nikt nie docenił tytanicznej pracy, jaką wykonał Cywil, by zaufać, by stać się takim psem, jakim jest dziś. Wesołym, uśmiechniętym, kochającym ludzi, choć w pierwszym kontakcie z kimś zupełnie obcym wciąż trochę nieufnym, trzymającym dystans. Jednak wystarczy zaledwie trochę czasu spędzonego razem, odrobina cierpliwości i garść smaczków, by zostać kumplem Cywila!W schronisku Cywil nauczył się mnóstwa rzeczy! Zaakceptował dotyk, a nawet czerpie z głaskania ogromną przyjemność!

Chętnie podtyka tyłeczek do drapania, opiera się o nogi całym ciałkiem. Gdy pozna kogoś naprawdę dobrze, poczuje się przy nim bezpiecznie, wychodzi z niego niesamowity pieszczoch – potrafi władować się na kolana, wystawić brzuch do głaskania czy po prostu położyć się spokojnie przy nogach, by pobyć razem. Poznał, co to szelki i smycz, i nauczył się wspaniale spacerować. Cywil nie ciągnie, idzie równym, spokojnym tempem, zwraca uwagę na opiekuna, utrzymuje z nim kontakt wzrokowy, chętnie podbiega po coś dobrego do jedzenia, a gdy czegoś się przestraszy, szuka wsparcia w człowieku. Obecnie uczy się wspólnego spacerowania z psimi kolegami i idzie mu naprawdę świetnie. Przełamał lęk przed samochodami. Dziś mija przejeżdżające auta ze spokojem (wciąż boi się dużych i głośnych samochodów, ale nie panikuje). Bez problemu wsiada do samochodu, a wspólna przejażdżka też jest dla niego fajna. Chłopak kocha wodę – w ciepłe dni z radością tapla się w swoim minibaseniku w boksie, nie oszczędza nawet wiader z wodą, w których chętnie zanurza łapki. Nie ma problemu z wchodzeniem do pomieszczeń, bardzo dobrze się w nich czuje, zachowuje czystość, swoje potrzeby załatwia na zewnątrz. Bardzo lubi zabawy węchowe. Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale Cywil to pies wrażliwy, potrzebujący dużo wsparcia ze strony człowiek, pozytywnego motywowania i chwalenia. Cywil wie, że w człowieku, którego zna, może znaleźć oparcie i siłę – i wyraźnie tego szuka. Słowa: „Brawo, superpies!” powinny na stałe wejść do słownika jego przyszłego opiekuna. Nie ma niczego piękniejszego na świecie niż uśmiech i duma z siebie Cywila, gdy usłyszy taką pochwałę!W listopadzie 2021 r. Cywil miał wykonane rozszerzone badania krwi – jak powiedziała weterynarz, jest zdrowy jak młody byczek! W styczniu 2022 r. przeszedł leczenie zębów. W gabinecie weterynaryjnym okazał się bardzo dzielnym pacjentem. Bez problemu pozwolił założyć sobie kaganiec, a podczas bolesnego zastrzyku nawet nie warknął, wtulał się w opiekuna.Cywil szuka ludzi, którzy podarują mu czas na poznanie siebie i zbudowanie relacji. Uwierzcie – naprawdę warto! Gdy Cywil komuś ufa i czuje się przy nim bezpiecznie, kocha całym sobą! W swojego człowieka jest wpatrzony jak w obrazek, staje się on dla niego całym światem. Zatem nic tylko kochać Cywila! Najlepiej, aby Cywil zamieszkał w spokojniejszej okolicy – nie odnajdzie się w bardzo dużym, głośnym mieście, to dla niego wciąż za wiele.Tak bardzo chcielibyśmy, aby Cywil wreszcie mógł opowiedzieć historię o wygranych marzeniach – swoim własnym domu i człowieku, o szczęściu i cieple. Jest na to naprawdę gotowy i tak bardzo na to zasługuje. Dajcie szansę temu niezwykle wyjątkowemu, radosnemu psu. W tym roku i w kolejnych latach chcielibyśmy posłuchać historii Cywila o miłości.Ze swojej strony w trakcie i po adopcji zapewniamy nieodpłatne wsparcie behawiorysty.

 

Adopcję prowadzą: Ania, tel. 502 523 184 mail: dusia.schronisko@gmail.com oraz Aleksandra, tel. 690 187 103 mail: o.lecka@wp.pl