Daimos nie ma czasu na czekanie.

Daimos nie ma czasu na czekanie.

DAIMOS…kochany, łaknący bliskości i słabiuteńkim wzrokiem wypatrujący człowieka staruszek jest synonimem tego, co najsmutniejsze w schroniskach: psiej starości odartej z godności. Daimos jest symbolem porzucenia, zaniedbania i ludzkiej obojętności. Jest również symbolem ludzkiego okrucieństwa, bo nie porzuca się przecież przyjaciół na jesień życia.

Daimos to jeden z najpogodniejszych mieszkańców schroniska. To do niego w każdą sobotę ustawia się kolejka chętnych na spacer, bo spacer z Daimosem to jeden z najprzyjemniejszych schroniskowych spacerów. Ta kolejka jest długa, bo każdy z wolontariuszy wie, jaką pogodę ducha ma w sobie ten psi staruszek, ile radości daje spotkanie z nim i ile dobrych chwil można spędzić będąc obok niego. Daimos zaraża pogodą ducha ludzi ale to również psi terapeuta. Znakomicie dogaduje się z innymi psami, jest delikatny, łagodny. Jest prawdziwym wsparciem dla innych psów, pomaga im wyjść poza schronisko, jest obok w trudnych momentach.

Daimos to psia perełka. Perełka której nikt jeszcze nie dostrzegł więc telefon w jego sprawie wciąż milczy. Zdajemy sobie sprawę, że starsze psiaki wymagają więcej opieki, a leczenie może być czasem kosztowne, dlatego szukamy dla Daimosa zarówno domu stałego jak i domu tymczasowego, w którym będziemy pokrywali koszty leczenia.

Adopcja psiego seniora to wyjątkowa adopcja. To podarowane życie. Nie pozwólmy aby Daimos odszedł samotnie pod furtką schroniskowego boksu.

Adopcję prowadzi Grzegorz: tel. 603975592, mail : grzegorz.sulima@gmail.com