Nero

Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero
Nero

Nero trafił do schroniska w Milanówku w 2019 r. po śmierci swojego opiekuna. Obecnie ma około 7 lat. Jest wykastrowany. Stanowi wyjątkowo oryginalną mieszankę terriera z amstaffem, co w efekcie dało przepiękne umaszczenie i niepowtarzalną urodę. Swoim urokiem zwrócił uwagę niejednej osoby odwiedzającej schronisko. Ale jak wiadomo, wygląd to nie wszystko…

Gdyby tak było, Nero już od dawna dzieliłby kanapę ze swoimi ludźmi. Zdecydowanie jest to pies, który potrzebuje osoby doświadczonej, lubiącej wyzwania i nastawionej na pracę z psem (najlepiej pod okiem behawiorysty). Kiedy Nero pojawił się w schronisku, dawał wyraźnie do zrozumienia, że nie jest typem przytulaka uwielbiającego towarzystwo ludzi. Jego główna schroniskowa opiekunka musiała rozpocząć relację z nim niemal od podstaw. Obecnie Nero już wie, że ludzki dotyk potrafi sprawiać przyjemność. Często domaga się głaskania i pieszczot od opiekunów, którym ufa i dobrze zna. Zaczął otwierać się też na nowe osoby, dzięki czemu może się nim zajmować już więcej wolontariuszy.

Ulubionymi aktywnościami Nero są zabawy piłkami i pływanie. Ponadto ładnie spaceruje na smyczy, ale lubi wówczas zająć się swoimi psimi sprawami i nieszczególnie interesuje się przewodnikiem po drugiej stronie smyczy. Należy też podkreślić, że dla Nero piłki i inne zabawki mają nadzwyczajną wartość, dlatego zdarza mu się przejawiać problem z obroną zasobów. Poszukujemy dla niego ludzi, którzy we współpracy z behawiorystą dołożą starań, aby wypracować z nim tę kwestię.

Wobec innych psów Nero zachowuje się neutralnie. Nigdy nie szuka z nimi zwady, ale też nie zachęca do wspólnych zabaw. Z dużym prawdopodobieństwem mógłby dołączyć do domu z psimi rezydentami, ale należałoby to poprzedzić bardzo dokładnym zapoznaniem. Dla Nero poszukiwany jest dom bez dzieci. Trzeba mieć również na uwadze, że proces adopcyjny może trwać dłużej niż w przypadku innych psów, gdyż Nero nie ufa od razu nowo poznanym osobom. Przed i po adopcji zapewniamy bezpłatne konsultacje z behawiorystką pracującą obecnie z Nero.

Jeżeli Nero Cię zainteresował i uważasz, że jesteś w stanie dać mu szansę, skontaktuj się z wolontariuszkami prowadzącymi adopcje!