Kaszmir

Kaszmir
Kaszmir
Kaszmir
Kaszmir
Kaszmir
Kaszmir

Kaszmir zawsze z wielką radością wita swoich ulubionych wolontariuszy i ogromnie cieszy się na myśl o spacerze. Naprawdę je uwielbia i wykorzystuje każdą sekundę spędzoną poza boksem – jest przecież tyle rzeczy do zrobienia, zobaczenia, powąchania! Koncentruje się głównie na swoich psich sprawach, więc nie reaguje negatywnie na mijanych ludzi czy jadące samochody i rowery. Warto szczególnie docenić to, że jest wyjątkowo życzliwy dla napotkanych psów, nawet tych zaciekle szczekających na niego za płotem. To wszystko sprawia, że spacery z Kaszmirem to naprawdę sama przyjemność.

Dzisiejsza pozytywna odsłona opanowanego i pogodnego Kaszmira to efekt konsekwentnych działań wolontariuszy. Gdy trafił do schroniska w 2020 r. po śmierci opiekuna, wyraźnie nie mógł odnaleźć się w nowej rzeczywistości. To właśnie tutaj nauczył się ładnie spacerować na smyczy i z czasem otworzył się na kontakt z ludźmi. Niestety od lat pozostaje niemal całkowicie niezauważony przez osoby zainteresowane adopcją psa z naszego schroniska. Kaszmir spędził w nim połowę swego dotychczasowego życia. Sprawia wrażenie pogodzonego ze swoim losem, ale w jego wesołych i bystrych oczach tli się jeszcze nadzieja na lepsze jutro.

Kaszmir rzadko szczeka, więc nie próbuje za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagi. Umie spokojnie podróżować samochodem, ale ma pewne obawy przed samym wejściem do auta. Całkiem dobrze radzi sobie również podczas wizyt u weterynarza. Kaszmir nie ufa wszystkim od razu, dlatego poszukujemy dla niego osób gotowych na nieco dłuższy proces adopcyjny nastawiony na stopniowe budowanie relacji z nim. Dotychczasowe doświadczenia pokazały, że Kaszmir potrafi nawiązać głębszą więź z człowiekiem. Cierpliwie czeka na kogoś, kto zechce go bliżej poznać.

Nasz podopieczny jest wykastrowany i w pełni gotowy do adopcji. Chcielibyśmy, aby w końcu zaznał domowego ciepła, mógł odpocząć od schroniskowego zgiełku, wyciszyć emocje i cieszyć się radosnymi chwilami psiego życia u boku dobrych ludzi. Z pewnością będzie się z nimi dzielił codzienną dawką swojej pozytywnej energii.