Karel

Karel
Karel
Karel
Karel
Karel
Karel
Karel
Karel
Karel
Karel

Karel trafił do schroniska jesienią 2022 roku. Swoim wyglądem przypomina karelskiego psa na niedźwiedzie, jest zdecydowanie podobnej wielkości i budowy. Z obserwacji wolontariuszy i po zapoznaniu z opisem rasy wnioskujemy, że nie tylko wygląd, ale i charakter też ma wspólny z rasą: spacer dla niego jest najważniejszy, eksplorowanie terenu wtedy zatraca się cały sobą, chłonąc wszystkie zapachy, to jest jego czas, to uwielbia najbardziej. Wymaga on dużo ruchu, a także przestrzeni i wolności

Ma wspaniałą prezencję, ciemne, piękne umaszczenie i ten elegancki biały krawat. Jest niezwykle urodziwym psem, o tajemniczym spojrzeniu.

Karel w ciągu kilku miesięcy przeszedł prawdziwą metamorfozę. Z nieufnego psiaka jak już pozna swojego opiekuna, zmieni się w fajnego, pogodnego i przyjaznego towarzysza.

Coraz bardziej przekonuje się, że człowiek nie jest zagrożeniem. W momencie, kiedy się go zauważa, poświęca mu czas, wychodzi na spacery, Karel bardzo się angażuje uczuciowo i doprasza kontaktu. Jednak raczej nie nadaje się na domowego pupilka, do przytulania. Psy tej rasy charakteryzują się żywym usposobieniem oraz opanowaniem, choć sprowokowane przez innego czworonoga reagują szybko i nieustępliwe. Są odważne, silne i bardzo pewne siebie. Jest typem jedynaka, do tego stopnia, że widząc swoje odbicie w szybie, startuje sam do siebie.

Ostatnim osiągnięciem jest zgoda Karela na zakładanie kagańca, co będzie bardzo przydatne w podróży, czy u weterynarza. Ma za sobą też pierwsze próby podróżowania samochodem.

Karelskie psy na niedźwiedzie w typie pierwotnym nie nadają się raczej na domowe przytulanki. Życie w bloku i jeden spacer dziennie może być dla niego udręką. To pełen pasji łowca, odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne i bardzo pewny siebie, nie nadaje się do życia w mieście. Opiekun musi być osobą lubiącą długie spacery, jogging, jazdę na rowerze (najlepiej po lesie) wraz ze swoim pupilem

Karel szybko się uczy, jest przyjazny, warto dać mu szansę i lepiej go poznać.