Bora

Bora
Bora
Bora
Bora
Bora

Bora jest w naszym schronisku od połowy lutego 2023 r. Mało o niej mówimy, ponieważ Bora stresowo reaguje na naszą obecność. Chowa się głównie za budę i nerwowo szczeka na każdą osobę która próbowała się do niej zbliżyć.

Kluczem do jej serca są inne psy. Ich obecność spowodowała, że Bora opuściła swoją bezpieczną kryjówkę za budą i z ciekawością wychodzi poza boks. Z bezpiecznej dla siebie odległości Bora obserwuje ludzi, a biegające psy stały się towarzyszami zabaw. Powoli ciekawość zaczyna zwyciężać strach. Bora podążając za nimi, a nas bacznie obserwuje krzątających się po podwórku.

Niestety wciąż wystarczy drobny hałas aby Bora szybko wróciła do swojego bezpiecznego miejsca za budą. Niedawno odkryliśmy, że nasza dziewczyna lubi pluszowe zabawki. To bardzo wzruszający widok patrzeć, jak zanosi je do swojego boksu i chowa „na później”.

Z każdym tygodniem patrzymy na Borę z podziwem i nadzieją. Z podziwem bo przełamuje swoje strachy, a z nadzieją na to, że w końcu nam zaufa. Bardzo chcielibyśmy aby spojrzała na człowieka jako na istotę która potrafi być również dobra oraz o tym, aby zapomniała o swojej przeszłości.