Tiger

Tiger
Tiger
Tiger

TIGER – wielki charakter w małym ciałku.

Do schroniska w Milanówku został przywieziony na początku maja 2018 r. z powodu bardzo ciężkiej choroby swojej właścicielki. Z cieplutkiego łóżeczka, w którym spał ze swoją pańcią, znalazł się w zimnym betonowym boksie, pozostawiony zupełnie sam; nie potrafił korzystać z budy. Nie rozumiał, co się stało, bronił się przed kontaktem.

Dziś mieszka w schroniskowym biurze. Wobec obcych osób pozostał nieufny, woli trzymać się od nich na dystans. Gdy kogoś już dobrze pozna, wychodzi z niego niesamowity pieszczoszek – choć nadal na jego zasadach 🙂 Tiger to malutki senior, ale z charakterem 🙂

Tiger lubi spacerować, grzecznie chodzi na smyczy, choć nie dla niego długie przechadzki, wystarczyłby mu krótki spacerek albo dreptanie po ogródku. Jest bardzo przyjazny dla innych zwierząt, w biurze mieszka w ich większej grupie. Umie wchodzić po schodach, wcześniej mieszkał w mieszkaniu w bloku. W domu jest bardzo grzeczny i cichy. W 2021 r. u Tigera zdiagnozowano cukrzycę. Do końca życia będzie musiał przyjmować insulinę oraz jeść specjalistyczną karmę.

Szukamy dla niego domu, który będzie szanował jego granice, domu bez małych dzieci. Domu spokojnego, którego nie odwiedza mnóstwo gości. Tiger to typowy pies jednego właściciela. Mógłby zamieszkać również jako towarzysz innego przyjaznego psa lub nawet kilku psów.