Karmelka

już w nowym domu

Karmelka
Karmelka
Karmelka

Karmelka to sunia, która we wrześniu 2023 roku została oceniona na 2 lata. Waży około 15 kg.

Po początkowym strachu w oczach (choćby przed dłonią obok pyszczka), pokazała swoją pogodną naturę i radość dziecka, której ma w sobie bardzo dużo. Powarkiwania zza krat, które miały miejsce to tylko osłona dymna, która w rzeczywistości kryje bardzo łagodnego, przytulaśnego zwierzaka. Jest jedną z tych podopiecznych, które nie zaczęły „gasnąć” pomimo zaniedbań jakich była ofiarą.

Karmelka to młoda sunia, która po niedługim czasie oswajania się z człowiekiem, przybiega upominając się o masę pieszczot. Jest takim karmelkiem na serce. Na spacerkach troszkę się kręci, co jest pewnie wynikiem niepewności, ale zapewne każdy kolejny spacer będzie coraz lepszy.

Na psiaki reaguje różnie, czasami obszczeka, a czasem je ignoruje. Najpewniej się czuje w obecności swojej przybranej, starszej siostry. Karmelka jest ,młodszą towarzyszką życia 7-letniej Skarlety, do których dotychczasowy opiekun zrzekł się praw. Byłoby idealnie znaleźć im wspólny dom, ale z powodzeniem odnajdą się osobno.\

Zapraszamy na spacery z wolontariuszem. Sunia bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu. Jest delikatna, początkowo nieco powściągliwa ale aż się rwie do prawdziwej, nieskrępowanej bliskości człowieka.