Dżeki

Dżeki
Dżeki
Dżeki
Dżeki
Dżeki
Dżeki
Dżeki
Dżeki
Dżeki
Dżeki

Dżeki trafił do schroniska na początku grudnia 2023r. jako oceniony na ok. 3 lata psi młodzieniec. Jest uroczym, niedużym pieskiem o biszkoptowym umaszczeniu. Przez jakiś czas mieszkał w domu tymczasowym, ale niestety po chorobie swojej opiekunki, trafił do schroniskowego boksu. Ma krótką sierść przez co o tej porze roku mocno marznie. Co nie odbiera mu werwy. A tej Dżeki ma dużo. Jest pieskiem o sporych zasobach energii. W boksie zabiega mocno o uwagę ludzi. W ekscytacji daje w końcu ubrać się w szelki, by wyjść na spacer. I tam jest już w innym świecie – zapachów, wolności. Dżeki spaceruje z wigorem, ale nie ciągnie jakoś bardzo. Tu powęszy, tam poznaczy. Zawołany reaguje, ale nie skupia mocno uwagi na człowieku poza tym. Mimo wrażenia jakie sprawia, Dżeki nie jest pewny siebie, ma swoje straszki. Szczególnie straszny okazał się pociąg WKD, ale wspierany przez człowieka, daje sobie radę. Natomiast pokazuje to, że w przeszłości raczej nie był psem miejskim i miasto z jego hałasem może być dla Dżekusia wyzwaniem.
Na inne psy reaguje różnie. Z niektórymi bawi się na całego. Ale mieszkanie w schroniskowym boksie niestety sprawiło, że ogólnie jest na psy coraz mniej obojętny i raczej lubi sobie poszczekać na mijane czworonogi. Ale także w takich sytuacjach, gdy człowiek skupi się na tym, żeby chłopaka wesprzeć, to udaje się ekscytację innym psem znacznie skrócić. Pobyt w schronisku ewidentnie nie służy jednak Dżekusiowi, o czym świadczy fakt, że wracając ze spaceru do hałasu schroniska, Dżeki aż popiskuje z nerwów…
Dżeki to jeszcze psi dzieciak – pogodnym i wdzięczny – ale jeszcze sporo będzie musiał się nauczyć. Na szczęście jest też psem pojętnym i za smaczki zrobi dużo. Jesteśmy pewni, że poradzi sobie u boku swoich ludzi i szybko odnajdzie się w ciepłym, kochającym domu. Oby tylko taki szybko się znalazł.