Tarot

już w nowym domu

Tarot
Tarot
Tarot
Tarot

Młody, przystojny kawaler szuka domu! Tarot (dawniej Kordek) trafił do naszego schroniska w sierpniu 2021 r. Parę miesięcy później zamieszkał w Warszawie, jednak ze względu na osobistą sytuację jego właścicielki pod koniec kwietnia wrócił do schroniska. Jak teraz mamy wytłumaczyć Tarocikowi, że jego opiekunowie już po niego nie wrócą? Jak wytłumaczyć, że po półtora roku w domu będzie znów nocował w budzie i miał człowieka przy sobie tylko na chwilę? Jak pogodzić się z myślą, że po takim czasie w ciepłym mieszkaniu my znowu musimy zamknąć go samego w boksie? Tego naprawdę nie wiemy… Teraz możemy jedynie postarać się jak najszybciej znaleźć mu kochający dom, taki na zawsze. Dom, który otoczy go troską, wykaże się cierpliwością i zrozumieniem.

Po takim czasie w domu wiemy o nim już niemal wszystko. Tarocik jest wielkim pieszczochem. Uwielbia głaskanie, przytulanie, doprasza się uwagi. Jest psem bardzo kontaktowym, skupionym na człowieku i chętnym do współpracy. Taro jest również wzorowym spacerowiczem, chodzenie na smyczy opanował na piątkę! Czerpie dużą przyjemność z wyjść, zajmuje się wtedy swoimi sprawami, nie zapominając przy tym o człowieku na drugim końcu linki. Wspaniale radzi sobie w mieście. Ruch uliczny nie robi na nim żadnego wrażenia, pięknie ignoruje również mijanych przechodniów czy rowery. Dobrze dogaduje się z suczkami i mniejszymi psami. Większe psy czasami powodują w nim strach, nie zawsze jest do nich nastawiony przyjaźnie. Chłopak jest typem sportowca. Lubi bawić się zabawkami: biegać za piłkami, szarpać się. Jest bardzo inteligentny. W związku z tym jego przyszły opiekun powinien zapewnić mu nie tylko aktywność fizyczną, ale również stymulować jego głowę. Tarot ma ogromny potencjał, który po prostu nie może się zmarnować.

Od początku z dużym dystansem podchodzi do mężczyzn, nie czuje się przy nich pewnie. Być może wynika to z nieprzyjemnych doświadczeń w przeszłości. Jego nowy dom musi być przygotowany na to, że trzeba będzie poświecić czas i energię, żeby pomóc Tarotowi przepracować ten problem.

Co jeszcze wiemy o tym panu? Uwielbia jeździć samochodem, podczas wizyt u weterynarza zachowuje się grzecznie. Zachowuje czystość pozostawiony sam w mieszkaniu. Przed Tarotem jeszcze tyle lat życia, tyle przygód… Chłopak poszukuje ludzi, którzy napiszą mu wreszcie szczęśliwe zakończenie.