Sky i Asta

Sky i Asta
Sky i Asta
Sky i Asta
Sky i Asta
Sky i Asta
Sky i Asta
Sky i Asta
Sky i Asta

Niepowtarzalny duet – Sky i Asta.

Sky (bez ogonka) i Asta to młodziutkie sunie, które trafiły do schroniska razem w lutym 2024 r. z gminy Jaktorów.
Niewielkie, śliczne i kochające parówki – takie właśnie są nasze nowe podopieczne. Oprócz tego pokazały nam się jako nieśmiałe, nieco wycofane psy, ale niesamowicie wspierające się nawzajem. Przed człowiekiem początkowo chowały się w budzie. Asta jako ta odważniejsza zawsze na przedzie, chroniąc bardziej bojaźliwą Sky przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Na szczęście odpowiednia ilość pachnących smakołyków stanowi klucz do serc naszych uroczych dziewczynek. Wystarczy rozsypać smaczkową ścieżkę, a Sky i Asta chętnie nią podążają. W ten właśnie sposób udało nam się wyprowadzić je na „spacer” po podwórku. Wszystko wskazuje na to, że ta eksploaracja pobliskiego terenu była dla nich ciekawa, bo sunie chętnie węszyły po podwórku. Co więcej – z zainteresowaniem poznawały nowych psich kumpli i zawiązały już kilka przyjaźni.

Póki co nie pozwalają na ubranie w szelki, czy jakieś poważniejsze głaski, jednak liczymy, że już wkrótce nastąpi przełom i dziewczyny pozwolą nam pokazać sobie również i ten pozaschroniskowy świat, a także otworzą się na człowieka.