Flawian

Flawian
Flawian
Flawian
Flawian
Flawian
Flawian

Zapewne kiedyś był dostojnym owczarkiem. A potem przyszła starość. Dostojność minęła, zapewne zaczęły się problemy zdrowotne… I Flawian nagle został sam 🙁

Błąkający się, głodny, wszedł do kogoś na posesję w poszukiwaniu pożywienia. I tak trafił do schroniska. Wyniszczony, wychudzony, ledwo stojący, z wielkim guzem na przedniej łapie. Mimo ogłoszeń nikt go nie szukał. Nie byliśmy zaskoczeni…

Flawian został zaopiekowany weterynaryjnie. Zapewne pierwszy raz od lat. Zmiana na łapie została usunięta, chłopak został wykastrowany, przeszedł też komplet badań: krew, USG – wszystko dobrze – oraz RTG. Kręgosłup Flawiana niestety jest zniszczony. Wspomagamy go farmakologicznie, dbamy o regularny, spokojny ruch, jednak słabe łapki plączą się albo ślizgają i potrzebuje wtedy podtrzymania albo po prostu siada sobie na krótki odpoczynek.
Chętnie podda się wtedy pieszczotom 🙂 Bo mimo że najprawdopodobniej ktoś przez lata się o niego nie troszczył, a potem po prostu porzucił, Flawian nie stracił wiary w ludzi. Wciąż jest otwarty, przyjazny.

To piękny, poczciwy i łagodny dżentelmen, który dobrze czuje się w obecności człowieka, chętnie przychodzi na głaskanie i nawiązuje kontakt. Jest opanowany, spokojny i cierpliwy. Bardzo dobrze odnajduje się także w towarzystwie innych psów, nawet w ich dużej grupie. W nowym domu mógłby zatem dołączyć do psich rezydentów.

Pilnie szukamy dla niego człowieka, który otoczy go taką miłością i opieką, na jaką zasługuje. Prosimy, daj Flawianowi szansę na lepsze życie. On nie ma czasu czekać.