Szkolenie dla wolontariuszy

Start / Aktualności / Szkolenie dla wolontariuszy

Ogłaszamy nabór do wolontariatu w Schronisku w Milanówku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 10 listopada ok. godz. 13.30. Jednocześnie informujemy, iż uczestnictwo w szkoleniu jest obowiązkowe by móc przystąpić do wolontariatu w naszym Schronisku.

Szkolenie poprowadzą Starsi Wolontariusze, osoby które od kilku lat zaangażowane są w pomoc mieszkańcom Schroniska.

Szkolenie będzie się składać z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej opowiemy czym dla nas jest pomoc bezdomnym zwierzętom i jaki jest cel naszych działań, jakich zasad należy przestrzegać by nasza praca ze zwierzętami była nie tylko przyjemna ale i bezpieczna zarówno dla nich jak i dla nas. Ponadto przedstawimy regulamin obowiązujący każdego wolontariusza oraz szczegółowo omówimy czym dokładnie się zajmujemy, na co zwracać uwagę będąc na spacerze z psem oraz przebywając na terenie Schroniska.

 

W części praktycznej oprowadzimy po terenie oraz na przykładach pokażemy jak postępować z psami.

 

Wolontariuszem może zostać każdy kto ukończył 16 lat, jednak w przypadku osób niepełnoletnich potrzebna będzie pisemna zgoda rodziców. Wymagane dokumenty, oświadczenia itp. rozdane zostaną podczas szkolenia.

Szkolenie odbędzie się na terenie Schroniska, zbiórka przy głównej bramie. Ewentualne pytania prosimy kierować pod adres: info@schroniskomilanowek.pl

 

Szkolenie jest obowiązkowe również dla tych Wolontariuszy, którzy są z nami od niedawna.

 

Zapraszamy