Leon

Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon
Leon

Leon to nasz nowy podopieczny. Trafił do schroniska pod koniec czerwca z gminy Kampinos. I od razu zauroczył wszystkich. Spojrzenie jego łagodnych oczu zza krat topi serca, wywołuje uśmiech i błyskawiczną chęć wtulenia się w tego futrzastego olbrzyma. Olbrzyma, który na razie dał nam się poznać jako łagodny, pogodny pies, który uwielbia kontakt z człowiekiem. Choć jest psiakiem sporym, z człowiekiem obchodzi się wyjątkowo delikatnie, zachęca do pieszczot na swój psi sposób, ale nie jest przesadnie nachalny. Za to z samych mizianek korzysta z wielką ochotą wciskając swój pysio pod pachę człowieka i wtulając się.
Leon lubi spacery. Spaceruje u boku człowieka, jakby robił to od zawsze. Z resztą kto wie – może tak było… Choć nie chce nam się wierzyć, że ktokolwiek mógłby chcieć pozbyć się tego fantastycznego psa, mógłby go porzucić, zapomnieć o nim. A zatem chłopak maszeruje raczej u boku swojego ludzkiego towarzysza, co jakiś czas dopomina się o kontakt. Reaguje na przywołanie. Natomiast w ogóle nie reaguje na mijających go ludzi, rowery, samochody, ani na inne psy – nawet takie ujadające za płotem. Mija je, okazując zainteresowanie, ale ani nie rwąc się do nich, ani nie odszczekując się. Wiemy też, że umie siad – pozostałymi komendami, jeszcze go nie męczyliśmy. Ale wygląda nam na bardzo pojętnego ucznia, zwł., że jest jeszcze psem młodym.
Leon bardzo też polubił wspólne spacery z kolegą z boksu obok, Diunem. Maszerują zgodnie łapa w łapę. Potrafią pić z jednej miski. Gdy jeden dopomina się o piszeczoty, drugi zaraz robi to samo. A gdy Diun zostaje z tyłu, Leon od razu to zauważa i cierpliwie czeka, aż Diun go dogoni, pilnując, żeby „stadko” trzymało się razem
Nie znamy historii Leona sprzed schroniska. Nie znamy jeszcze bardzo dobrze jego samego. Ale już wiemy, że szukamy dla niego wspaniałego domu, który otoczy go miłością i nie pozwoli się już nigdy zgubić. Tak, aby zaufanie, które Leon nadal okazuje ludziom, zostało wynagrodzone.