Dziękujemy za pomoc!

Start / Aktualności / Dziękujemy za pomoc!

Przyjechali w sobotę (24 sierpnia) z samego rana uśmiechnięci, zmotywowani, gotowi do każdej pracy. Majsterkowicze i majsterkowiczki, którzy ochoczo odpowiedzieli na naszą prośbę o pomoc w pracach remontowych na terenie schroniska! W słoneczny, wakacyjny weekend zaoferowali nam swój czas i siłę mięśni. Nawet w najśmielszych marzeniach nie oczekiwaliśmy takiej fenomenalnej ekipy (nie wszyscy pracusie załapali się na zdjęciu)! Dzięki tym wspaniałym ludziom nic nie wygląda już tak samo! Jedno z naszych podwórek w całości zyskało nową twarz. Wszystkie stare, metalowe budy zostały wymienione na nowe lub lżejsze, drewniane, solidnie ocieplone. Stare zostały rozbite na części, nowe złożone. W boksach wykonano mnóstwo napraw, pod budy wstawiono palety, by były jeszcze lepiej izolowane od zimna. Budy, które nadawały się jeszcze do użytku, zostały (lub zostaną) naprawione. W kolejnych boksach zawitał tak upragniony Pan Cień: złożono drewnianą wiatę chroniącą przed słońcem i deszczem, trzy z wiat pomalowano drewnochronem, zamontowano cieniówki. Podwórka zostały uprzątnięte z ciężkich, zbędnych przedmiotów, złomu, wygrabione z liści. Podwórko gospodarcze jest uporządkowane, przejście na wybieg wykoszone!

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy pomogli! Takiej ekipy jeszcze u nas nie było!
Podziękowania dla strażaków z Ochotnicza Straż Pożarna Milanówek za grupowy przyjazd, a Cukiernia PACZEśNI w Milanówku za słodkości dla naszych sobotnich wolontariuszy!

Jesteście wszyscy najlepsi!

 

 

Poszukiwany *** Poszukiwani…silni majsterkowicze!

Potrzebujemy Was do jednorazowej akcji, którą planujemy przeprowadzić w sobotę 24 sierpnia!

Drodzy Fani naszego wolontariatu i naszych podopiecznych. Jak wiecie, nie obijamy i ciężko pracujemy. Co sobota dajemy z siebie maksimum. Wciąż pracujemy dla dobra naszych zwierzaków. Praca z nimi jest naszym sobotnim priorytetem i temu poświęcamy się bez granic. Dopiero gdy każdy pies i kot zostanie „zaopiekowany” ruszamy do innych prac. Do majsterkowania przy remontach bud, do drobnych napraw boksów i mnóstwa innych prac, które w sposób pośredni mają poprawiać komfort życia naszych zwierzaków. Pracy niestety nie ubywa a i my poprzeczkę stawiamy sobie coraz wyżej. I stąd pytanie do Was silni panowie, pomożecie?

A oto jaka praca czeka na człowieka:

1. do skręcenia / złożenia są 3 lub 4 nowe, duże budy

2. całkiem spora dawka dźwigania przy wynoszeniu i rozbiórce starych bud

3. montaż zadaszonej wiaty w boksie, w którym brakuje cienia

4. i ewentualnie jeśli starczy czasu – prace porządkowe na zapleczu schroniska (chcemy oddzielić to co jeszcze przydatne od tego co nadaje się jedynie na śmietnik)

A w zamian?

uścisk dłoni przemiłych wolontariuszek oraz wolontariuszy, około południa najlepsze słodkości z Milanówka czyli ciacho z cukierni PACZEŚNI a na zakończenie, dla przodowników pracy nasze kolorowe gadżety, koszulki, torby, breloki. Ale największą wartością tej pracy będą uśmiechnięte zwierzaki, które dzięki Wam zaznają luksusu jakim będzie nowa, pachnąca drewnem buda!

A zatem silni panowie, pomożecie?

W razie zainteresowania prosimy o kontakt z wolontariuszką Agnieszką, tel. 604 941 461 mail: majkam75@o2.pl