NABÓR DO WOLONTARIATU 15.07.2017, godz. 10.00

Start / Aktualności / NABÓR DO WOLONTARIATU 15.07.2017, godz. 10.00

Ogłaszamy nabór do wolontariatu. Zaznaczamy – szukamy osób, które chcą się na stałe zaangażować w pomoc naszym zwierzakom. Zanim się zgłosicie, pomyślcie kilka razy, czy na pewno macie na to siłę i czas.

Aby zostać u nas wolontariuszem, trzeba przejść podstawowe szkolenie ze schroniskowego BHP – dbamy o bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i psów.
Zanim pojawisz się w schronisku, zadaj sobie pytanie – czy to jest na pewno to, co sobie wyobrażasz?
Dla nas wolontariuszy sobotnia wizyta w schronisku to coś tak oczywistego, jak fakt, że wstaje słońce! Sobota bez „schronu” to nie sobota… Przez cały tydzień, siedząc w biurach, na uczelniach czy w szkolnych ławach, tęsknimy za merdającym towarzystwem naszych podopiecznych. My jesteśmy potrzebni im, a one nam. Sobota w schronisku daje nam porcję pozytywnej energii na cały tydzień.
Dobre chęci i miłość do zwierząt, to za mało, by być dobrym wolontariuszem. Oprócz nich potrzebne Ci będą:

– spora doza zdrowego rozsądku
– uważność i koncentracja na tym co robisz (bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo)

– rzetelność i słowność (jeśli powiedziałeś, że coś zrobisz, oznacza to, że to zrobisz)
– spora ilość wolnego czasu w sobotę (nie zawsze kończymy o 13.00!)
– umiejętność korzystania z budzika w dni wolne od pracy (zaczynamy o 9.00, a czasem wcześniej!)
– odporność na zimno, błoto i nie zawsze piękne zapachy
– wytrwałość (przyjeżdżając raz na miesiąc, nie nauczysz się pracy w schronisku i nie poznasz zwierząt, z którymi pracujemy)
– ukończony 16 rok życia (jeśli nie masz 18 lat, potrzebna będzie pisemna zgoda rodziców).

Jeśli nie przeraziło Cię to, co powyżej, i jesteś gotowy grabić kupy, myć brudne garnki, na zmianę moknąć i smażyć się w upale, to właśnie Ciebie szukamy. Praca w schronisku nie pachnie fiołkami (weź buty, których nie będziesz żałował!), a w nagrodę za wszystko otrzymasz co sobota moc buziaków i najbardziej entuzjastyczne powitanie, jakie Cię spotka w ciągu całego tygodnia!

Gotowy? Fantastycznie! W takim razie zgłoś się na nasze szkolenie 15,07.2017 r. o 10.00. W trakcie szkolenia należy wypełnić Ankietę Wolontariusza, podpisać wymagane oświadczenia i deklaracje będące integralną częścią Ankiety oraz Regulaminu. W razie pytań pisz na adres: info@schroniskomilanowek.pl.

PS Uważaj, wolontariat uzależnia alt🙂

Pozdrawiamy, wolontariusze alt🙂