9 lutego godz. 13:30 nabór do wolontariatu

Start / Aktualności / 9 lutego godz. 13:30 nabór do wolontariatu
alt

altOstatnio zgłosiło się do nas sporo osób, które myślą o wolontariacie w naszym schronisku.

Aby zostać u nas wolontariuszem, trzeba przejść podstawowe szkolenie, ze schroniskowego BHP – z tego powodu od jakiegoś czasu nie przyjmujemy osób „z marszu”, ale co kilka miesięcy gdy pojawia się grupka chętnych. Ogłaszamy nabór do wolontariatu.

Zapraszamy więc na szkolenie! 09.02.2012 o godzinie 13:30 w schronisku w Milanówku, na ul. Brwinowskiej 48.

Zanim jednak pojawisz się w schronisku, zadaj sobie pytanie – czy to jest na pewno to, co sobie wyobrażasz…
Dla nas, wolontariuszy sobotnia wizyta w schronisku to coś tak oczywistego, jak fakt, że wstaje słońce! Sobota bez „schronu” to jak nie sobota… Przez cały tydzień siedząc w biurach, na uczelniach, czy w szkolnych ławach tęsknimy za merdającym towarzystwem naszych podopiecznych. My jesteśmy potrzebni im, a one nam, dając nam porcję pozytywnej energii na cały tydzień.

Jednak widzieliśmy już w schronisku zbyt wielu wolontariuszy – meteorytów, którzy znikali szybciej, niż się pojawiali, by nie zdawać sobie sprawy, że nie jest to zajęcie dla każdego.
Byli państwo, którzy pomylili spacery z psami z nordic walking i przyjechali, aby w ten sposób zadbać o formę. Była młodzież zdobywająca punkty za wolontariat przed egzaminem gimnazjalnym – otrzymawszy zaświadczenie natychmiast znikali po drugiej stronie bramy. Był nawet pan, który chciał zreformować cały wolontariat, stosując wzorce ze swojej firmy…

Dobre chęci i miłość do zwierząt, to za mało, by być dobrym wolontariuszem. Oprócz nich, potrzebne Ci będą:
– spora doza zdrowego rozsądku
– uważność i koncentracja na tym co robisz (bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo)
– w miarę przyzwoita kondycja (jeśli dostajesz zadyszki po wejściu na drugie piętro możesz zostać wolontariuszem w kociarni, ale o spacerach z psami raczej nie myśl)
– rzetelność i słowność (jeśli powiedziałeś, że coś zrobisz, oznacza to, że to zrobisz)
– spora ilość wolnego czasu w sobotę (nie zawsze kończymy o 13!)
– umiejętność korzystania z budzika w dni wolne od pracy (zaczynamy o 9!)
– odporność na zimno, błoto i nie zawsze piękne zapachy
– wytrwałość (przyjeżdżając raz na miesiąc nie nauczysz się pracy w schronisku i nie poznasz zwierząt, z którymi pracujemy)
– ukończony 16 rok życia (jeśli nie masz 18 lat potrzebna będzie pisemna zgoda rodziców)

Jeśli nie przeraziło Cię to, co powyżej i jesteś gotowy grabić kupy, myć brudne garnki, na zmianę moknąć i smażyć się w upale, to właśnie Ciebie szukamy. Praca w schronisku nie pachnie fiołkami (weź buty, których nie będziesz żałował!), ale w nagrodę za wszystko otrzymasz co sobota buziaki mokrych nosów i najbardziej entuzjastyczne powitanie jakie Cię spotka w ciągu całego tygodnia!

Gotowy? Zgłoś się na nasze szkolenie. Napisz na adres: info@schroniskomilanowek.pl, a otrzymasz ankietę do wypełnienia i więcej informacji.