Aktualności

Kup kalendarz i wspomóż nasze schronisko

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejna akcja kalendarzowa dobiega końca. Z Waszą pomocą również i tym razem udało nam się pobić kolejny rekord a nawet dwa rekordy - czas i ilość! W zaledwie 4 tygodnie rozeszło się ponad 550 kalendarzy, to imponująco krótki czas na tak ogromną ilość.

Życzymy Wam Kochani aby kolejne strony tego pięknego kalendarza oznaczały kolejne wspaniałe miesiące w całym 2015 roku. Obiecujemy właściwie wykorzystać uzyskane pieniążki. Jak co roku część pieniążków przeznaczymy również na hotelowanie zwierząt, dla których pobyt w schronisku z różnych powodów jest niemożliwy oraz na ratowanie tych najbardziej chorych, kalekich, nieszczęśliwych psów i kotów.

Więcej…
 

Staruszek Klusek ma dom :)

alt

[18.03.2015 r.] Klusio został adoptowany, zamieszkał w Grodzisku u Pani Marty. Dziękujemy !!!

[28.12.2014 r.] Malutki, trzęsący się z zimna Klusek już nie marznie w schronisku, tymczasowo zamieszkał w domu naszego wolontariusza. Wkrótce maluszek przejdzie gruntowny przegląd weterynaryjny. Na bieżąco będziemy informować o stanie jego zdrówka. A na szybko możemy jednak zdradzić, że Klusek ma zadatki na prawdziwego pieszczocha - kanapowca :) W schronisku stronił od ludzkiego dotyku a w domu to całkiem inny psiaczek :)

Klusek nadal poleca się do adopcji!

Wolontariusze zobowiązują się wspierać karmą i pokryć ewentualne koszty opieki weterynaryjnej.

Teraz Kluskiem opiekuje się Krzysztof, tel. 503 031 370

 

 

Dzień Kundelka w przedszkolu na Bemowie

25.10. w Dzień Kundelka nasze wolontariuszki Marysia i Ela odwiedziły przedszkole na Bemowie. Towarzyszyły im pieski Bryndza i Ronja. Bryndza pokazała mnóstwo sztuczek, które bardzo podobały się dzieciom. Było również przeprowadzone krótkie szkolenie dla dzieci, podczas którego poznały one zasady bezpiecznego komunikowania się z psami. Od dzieci otrzymaliśmy mnóstwo darów, przede wszystkim karmę dla naszych podopiecznych! W imieniu wszystkich czworonożnych podopiecznych Schroniska w Milanówku serdecznie dziękujemy dzieciom z Przedszkola Puchatek z ul. Pełczyńskiego 28 A i B w Warszawie za okazane serce i pomoc.

Więcej…
 

Czester z DT

alt
Czester szuka domu.


Szukamy domu dla Czestera. Czester jest psem wyjątkowym. To pies z charakterem, indywidualista, a jednocześnie wielki pieszczoch. Przywiązuje się stopniowo, powoli. Można rzec, że trzeba czasu by zdobyć jego zaufanie. Natomiast jak pokocha – to na zawsze.
Czester mimo swojego wieku uwielbia chodzić na długie spacery. Na dźwięk smyczy stoi pierwszy przy drzwiach i radośnie czeka do wyjścia. Jest psem zachowującym czystość w domu. Nie niszczy i nie hałasuje.
Czester najlepiej czułby się jako pies jedynak, w domu bez innych zwierząt i dzieci. Aktualnie mieszka w towarzystwie dwóch psów, z którymi bezkonfliktowo dzieli mieszkanie. Wiemy jednak, że najchętniej chciałby mieć człowieka na wyłączność. Najlepiej czuje się obok człowieka, z którym mógłby przytulać się bez końca. Właśnie takiego domu szukamy dla niego. Domu, w którym będzie mógł spędzić ostatnie lata swojego życia.

Wiemy, że jest dużo psów czekających na swoją szansę, na własny dom. Jednak Czester czeka już wyjątkowo długo i ciągle omija szczęście. Najpierw trafił do schroniska, gdzie spędził kilka lat. Gdy wreszcie znalazł się dla niego dom – opiekun ciężko zachorował i musiał go oddać. Aktualnie przebywa w DT i czeka. Czy jest jeszcze szansa by zaleźć mu dom na zawsze?
A może Twój dom jest wymarzonym domem dla Czestera?
Jeśli tak uważasz, nie zwlekaj! Zadzwoń! Psie szczęście czeka!

Adopcję prowadzi Ela, tel. 608 406 512 meil: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Jak możesz nam pomóc

Największe zapasy kiedyś się kończą... skończyły się i nasze zapasy kocy i posłanek dla zwierząt. Niestety, w uszczupleniu zapasów "pomogły" pchły, które zagnieździły się w kociarni - wiele rzeczy trzeba było po prostu wyrzucić przy okazji akcji odpchlenia. Tak więc znów potrzebujemy rozmaitych drobiazgów dla naszych zwierząt. Najbardziej przydadzą się:
- legowiska dla średnich i małych psów
- budki dla kotów
- koce i kocyki
- małe kołderki (dziecięce)
Oczywiście rzeczy te mogą być używane, prosimy jednak, aby były czyste (nie mamy w schronisku możliwości prania takich rzeczy)
Bardzo mile widziane będą również używane drapaki dla kotów.
Prosimy o wyrozumiałość w kwestii transportu - nasi wolontariusze w tygodniu pracują i nie mamy możliwości odbioru rzeczy. Dlatego będziemy wdzięczni za przywiezienie ich bezpośrednio do schroniska. (Milanówek, ul. Brwinowska 48). Schronisko otwarte jest w tygodniu do godz. 14 i w soboty do późnego popołudnia. W imieniu zwierzaków z góry dziękujemy!

Prosimy nie przywozić do Schroniska odzieży, bielizny, poduszek/kołder z pierza, dywanów, materacy itp. Tego typu rzeczy nie znajdują zastosowania dla zwierząt, za to skutecznie zapełniają magazyn oraz narażają Schronisko na koszty związane z ich wywozem.

 


Strona 12 z 16