Aktualności

senior Kazik

alt

SENIOR KAZIK MA DOM :)
Więcej…
 

Niedowidzący Dallas szuka domu

CZŁOWIEK PRZEWODNIK POSZUKIWANY!
Nowy rok dla niewidomego Dallasa nie rozpoczął się wesoło. Bardzo zaniedbany, zakołtuniony, przerażony, z kawałkiem łańcucha przy szyi trafił z ruchliwej ulicy do zimnego boksu. Nadeszły silne mrozy a Dallas nie potrafił korzystać z budy. Awaryjnie trafił do domu tymczasowego by nie zamarzł. Został otoczony troskliwą opieką, przeszedł niezbędne przeglądy weterynaryjne (okazało się, że jest całkowicie niewidomy) a także uczy się pieskiego życia w mieście. Jest kochanym, puszystym i bardzo ciekawskim psiakiem. Utrata wzroku nie przeszkadza mu w codziennym życiu, chłopak naprawdę bardzo dobrze sobie radzi. Dallas może mieszkać w spokojnej okolicy bądź w ruchliwym mieście. Nic go nie przeraża. Cieszy się całym sobą gdy człowiek poświęci mu trochę uwagi. W kontaktach z innymi zwierzętami jest bardzo uprzejmy, nienachalny a psi kumple sprawiają mu dużo radości.
Dallas uwielbia długie spacery! Więc jeśli potrzebujesz kompana do wycieczek to Dallas jest świetnym kandydatem.
Bądź człowiekiem przewodnikiem dla naszego Dallasa a na pewno nie pożałujesz :)

Zadzwoń: 723 896 755

alt

 

Kupując kalendarz wspierasz podpiecznych schroniska

Aktualizacja: Zakończyliśmy sprzedaż kalendarzy. Bardzo dziękujemy :)

alt

Ogłaszamy promocję na ostatnie kalendarze :) nowa cena to już tylko 10 zł ! (w przypadku wysyłki + 18 zł za wysyłkę i opakowanie).

Mają format A3 i są oprawione w spiralę.

JAK KUPIĆ KALENDARZ?
Do wyboru wiele dogodnych lokalizacji, wystarczy zadzwonić i się umówić.

Więcej…
 

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Schronisko w Milanówku na Polesiu przy ul. Brwinowskiej 48 funkcjonuje już kilkadziesiąt lat, a od 1986 roku prowadzone jest przez Fundację im. 120-lecia Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce. I choć pierwsi wolontariusze, na stałe, pojawili się w schronisku wiele lat później bo około 2005 roku to dziś z pewnością nikt nie umiałby sobie wyobrazić tego miejsca bez Nich. Grupki zapaleńców, którzy od lat tworzą zgraną i pracowitą ekipę, którzy poświęcają mnóstwo prywatnego czasu i pracy, by nie tylko bezpośrednio pomóc mieszkańcom schroniska poprzez regularne wizyty w schronisku, socjalizację zwierząt i promocję ich adopcji ale także poprzez media społecznościowe oraz bezpośrednie spotkania z ludźmi, budują markę i dbają o dobre imię schroniska, jego pracowników i promują wszelkie działania pro-zwierzęce.

Z tego miejsca Rada Fundacji oraz Zarząd Fundacji im. 120-lecia Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, serdecznie dziękuje wszystkim Wolontariuszom, tym na co dzień zaangażowanym w sprawy mieszkańców milanowskiego schroniska a także tym wspierającym działania kolegów i koleżanek. Dziękujemy za wszelką pomoc, dobrą energię i wspaniałe pomysły.

alt

 

Piękny Axel ma dom :)

altAktualizacja: Axel na stałe zostaje w domu naszych wolontariuszy :)

Przedstawiamy Wam Axela. Dużego chłopaka z Milanówka, który pilnie szuka domu. Zastanawiacie się dlaczego pilnie? Przecież to taki śliczny, duży pies. Nie jest starszym, chorym staruszkiem. Nie jest zalękniony, czy szczególnie problematyczny. Zatem dlaczego? A taka to jego historia....

Axel trafił do schroniska odebrany interwencyjnie z łańcucha na początku 2020 roku. Zaniedbany, nie nauczony niczego, nawet nie posiadał własnego imienia. Bo po co imię psu przy budzie? Wystarczy, że głośno szczeka! - tak zapewne sądził jego poprzedni "opiekun". A bardzo się mylił oddając taki skarb... Axel już w schronisku z tygodnia na tydzień otwierał się przed nami. Najpierw wyszedł zza budy, potem przybiegł na głaski, później przyszedł czas na spacery i naukę chodzenia na smyczy. Postępy były imponujące! Zaufanie Axela robi ogromne wrażenie zważywszy na fakt, że Axel nigdy nie otrzymywał z rąk człowieka nadmiernej czułości, czy dobra. Natomiast ten pies kocha i czuje czasem aż za bardzo... W wakacje pojawiła się szansa na dom, wspaniały dom dla Axela. Miał mieszkać z psimi przyjaciółmi, wśród kochających ludzi, w domu który troszczył się o niego od samego początku. Przyszły dom zapewnił Axelowi wielotygodniowe, intensywne szkolenie przygotowujące do adopcji - pracę z behawiorystą, naukę komend w języku angielskim, kastrację i badania.

Więcej…
 


Strona 2 z 16