Aktualności

senior Kazik

alt

Kazik czeka na cud? Owszem. I on o tym wie...
A może już nawet nie czeka bo nie zbyt mocno wierzy w ludzi. To my się uparliśmy by ten cud się zdarzył.
On żyje troszkę jakby w swoim świecie,  w skorupce, w której nauczył się żyć przez wszystkie te lata gdy był człowiekowi obojętny. I choć w schronisku jest "dopiero" od lutego to wszystko wskazuje na to, że to właśnie tutaj spotkał ludzi,  którym zależy na jego zyciu, zdrowiu i choć minimalnym komforcie życia.
Otoczyliśmy go opieką. Jest zdrowy i bardzo dobrze zniósł zabieg stomatologiczny. Jednak psychicznie to bardzo zaniedbany pies. Nie szuka wsparcia u człowieka bo wie, że go nie dostanie. Żyje jakby obok. Zamknięty w swej demencji mimo, że wcale nie jest bardzo stary.
Więcej…
 

Opowieść o milanowskich seniorach

alt

Zastanawiacie się zapewne, dlaczego na głównej stronie publikujemy zwykle ogłoszenia zwierząt starszych, chorych lub tych, które w schronisku przebywają najdłużej…

To bardzo proste! bo chcemy aby je także dostrzeżono i by choć na chwilę czyjaś uwaga skupiła się właśnie na Nich. Czyż nie jest tak, że młodość i uroda zawsze się obroni? Czyż nie jest tak, że zwykle naszą uwagę bardziej przykuwa śliczna, młoda, wesoła mordka od tej, która jest już siwa i z której radość już dawno zniknęła? Pomyślmy…. z czego ma cieszyć się starszy pies, który lata swej młodości spędził biegając za swym człowiekiem, spacerując za nim krok w krok, dzielnie pilnując domu swego pana a gdy nadeszła starość został porzucony jak śmieć, najczęściej na tyle daleko od domu aby przypadkiem nie znalazł drogi powrotnej, nie rzadko na pewną śmierć a w najlepszym przypadku, gdy ktoś zainteresuje się jego losem, trafi do schroniska. A jeśli będzie „szczęściarzem” to trafi do schroniska, w którym jest dobra opieka i gdzie starszym i schorowanym psom poświęca się szczególną uwagę.

Więcej…
 

Niedowidzący Dallas szuka domu

CZŁOWIEK PRZEWODNIK POSZUKIWANY!
Nowy rok dla niewidomego Dallasa nie rozpoczął się wesoło. Bardzo zaniedbany, zakołtuniony, przerażony, z kawałkiem łańcucha przy szyi trafił z ruchliwej ulicy do zimnego boksu. Nadeszły silne mrozy a Dallas nie potrafił korzystać z budy. Awaryjnie trafił do domu tymczasowego by nie zamarzł. Został otoczony troskliwą opieką, przeszedł niezbędne przeglądy weterynaryjne (okazało się, że jest całkowicie niewidomy) a także uczy się pieskiego życia w mieście. Jest kochanym, puszystym i bardzo ciekawskim psiakiem. Utrata wzroku nie przeszkadza mu w codziennym życiu, chłopak naprawdę bardzo dobrze sobie radzi. Dallas może mieszkać w spokojnej okolicy bądź w ruchliwym mieście. Nic go nie przeraża. Cieszy się całym sobą gdy człowiek poświęci mu trochę uwagi. W kontaktach z innymi zwierzętami jest bardzo uprzejmy, nienachalny a psi kumple sprawiają mu dużo radości.
Dallas uwielbia długie spacery! Więc jeśli potrzebujesz kompana do wycieczek to Dallas jest świetnym kandydatem.
Bądź człowiekiem przewodnikiem dla naszego Dallasa a na pewno nie pożałujesz :)

Zadzwoń: 723 896 755

alt

 

Kupując kalendarz wspierasz podpiecznych schroniska

Aktualizacja: Zakończyliśmy sprzedaż kalendarzy. Bardzo dziękujemy :)

alt

Ogłaszamy promocję na ostatnie kalendarze :) nowa cena to już tylko 10 zł ! (w przypadku wysyłki + 18 zł za wysyłkę i opakowanie).

Mają format A3 i są oprawione w spiralę.

JAK KUPIĆ KALENDARZ?
Do wyboru wiele dogodnych lokalizacji, wystarczy zadzwonić i się umówić.

Więcej…
 

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Schronisko w Milanówku na Polesiu przy ul. Brwinowskiej 48 funkcjonuje już kilkadziesiąt lat, a od 1986 roku prowadzone jest przez Fundację im. 120-lecia Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce. I choć pierwsi wolontariusze, na stałe, pojawili się w schronisku wiele lat później bo około 2005 roku to dziś z pewnością nikt nie umiałby sobie wyobrazić tego miejsca bez Nich. Grupki zapaleńców, którzy od lat tworzą zgraną i pracowitą ekipę, którzy poświęcają mnóstwo prywatnego czasu i pracy, by nie tylko bezpośrednio pomóc mieszkańcom schroniska poprzez regularne wizyty w schronisku, socjalizację zwierząt i promocję ich adopcji ale także poprzez media społecznościowe oraz bezpośrednie spotkania z ludźmi, budują markę i dbają o dobre imię schroniska, jego pracowników i promują wszelkie działania pro-zwierzęce.

Z tego miejsca Rada Fundacji oraz Zarząd Fundacji im. 120-lecia Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, serdecznie dziękuje wszystkim Wolontariuszom, tym na co dzień zaangażowanym w sprawy mieszkańców milanowskiego schroniska a także tym wspierającym działania kolegów i koleżanek. Dziękujemy za wszelką pomoc, dobrą energię i wspaniałe pomysły.

alt

 


Strona 1 z 15