Aktualności

Całus - senior o szczenięcym sercu

Email Drukuj PDF

alt

alt

Starość nie jest straszna, gdy masz kogoś obok siebie. Kogoś, kto pomoże Ci wstać, gdy upadniesz, otuli kocykiem, gdy będzie Ci zimno, pokieruje głosem i troskliwą dłonią, gdy przestaniesz widzieć. Tak się powinno starzeć. Los jednak przygotował dla Całusa inną starość - w schroniskowym boksie, z budą, z której nie umie korzystać. Tu siwiejący pyszczek nie rozczula odwiedzających, gdy upadniesz, może tego nikt nie zauważyć, bo Twoje cztery łapki są jednymi z bardzo wielu do potrzymania. Przed schroniskiem los też nie był dla Całusa łaskawy. Sporo złego musiało spotkać tego psiaka. Został znaleziony w rowie z wodą, z którego nie miał siły wyjść. Trafił do nas w złym stanie – i nie stało się to w dzień czy tydzień, musiał być naprawdę długo zaniedbywany. Przedstawił się nam jako obraz nędzy i rozpaczy – brudne, pozlepiane futro, zaropiałe oczy, bardzo słabe tylne łapy i mnóstwo opitych krwią kleszczy wbitych w jego ciałko. Pozbyliśmy się kleszczy, podleczyliśmy oczy, Całus został też wykąpany i stylowo ostrzyżony.

Więcej…
 

Jak przygotować się do adopcji psa

Email Drukuj PDF

Przypominamy, że w zakładach na naszej stronie znajduje się Poradnik opracowany przez jedną z naszych wolontariuszek. Zachęcamy do pobierania i do lektury :)

Dowiecie się z niego między innymi:

  • jak zabezpieczyć psa przed kleszczami
  • jak skompletować bezpieczną wyprawkę dla psa
  • kiedy i po co udać się do weterynarza
  • co zrobić kiedy pies załatwia swoje potrzeby w domu
  • jak poradzić sobie z ciągnięciem na smyczy
  • jak przyzwyczaić psa do jazdy samochodem
  • co zrobić kiedy pies niszczy w domu
  • jak przystosować psa do życia z dziećmi i dzieci do życia z psem
  • kiedy i na jakie szkolenie się udać
  • listę lektur niezbędna dla każdego psiego opiekuna

… i wiele innych niezbędnych informacji.

Opracowała: Maria Kubiak

A na zdjęciu Kier na swoich pierwszych, poadopcyjnych wakacjach :)

Po adopcji - poradnik do pobrania.

alt

 

Piękny, samotny i nieszczęsliwy, marzy by znów ktoś przy nim był

Email Drukuj PDF

alt

Aktualizacja: w sobotę 9 maja 2020 r. Misiek wraz ze swoją przyjaciółką Lenką zostały adoptowane! Dziękujemy za tę wspaniałą adopcję i za to, że psiaki nie zostały rozdzielone :) To dla nich wiele znaczy i pewnością dadzą nowej rodzinie mnóstwo radości i miłości i to w podwójnej dawce!

Więcej…
 

Specjalne podziękowania

Email Drukuj PDF
Zarząd Fundacji i Kierowniczka Schroniska serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom i opiekunom wirtualnym naszych zwierzaków za nieustające wsparcie w czasie epidemii COVID-19.

Dziękujemy także Wolontariuszom za znakomitą organizację, samodyscyplinę i odpowiedzialność w tym bardzo trudnym dla wszystkich okresie.

Serdecznie pozdrawiamy i tak jak Wy, czekamy na koniec tej okropnej rzeczywistości!
 

Schronisko nieczynne dla odwiedzających

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

z uwagi na ogólną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, Zarząd Fundacji opiekującej się naszym Schroniskiem podjął trudną ale konieczną decyzję o zamknięciu (aż do odwołania) Schroniska dla wolontariuszy oraz odwiedzających. Jednocześnie informujemy, że do odwołania rezygnujemy z przyjmowania darów rzeczowych takich jak koce, ręczniki itp. Prosimy o wyrozumiałość, wszak schronisko to także ludzie, którzy w nim pracują. Nadal jednak prowadzimy adopcje ale i tu wprowadzamy zasady, od których nie przewidujemy odstępstw. Spacer adopcyjny możliwy będzie jedynie po telefonicznym umówieniu się z kierownikiem schroniska lub wolontariuszem. Nie będzie możliwości odwiedzenia schroniska i wyboru psa na miejscu. Wyboru psa, którego chcesz poznać, dokonać można przeglądając naszą stronę oraz na facebookowy fanpage. Na spacer adopcyjny z wybranym psem, prosimy przyjechać z własną smyczą i w rękawiczkach jednorazowych. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznej odległości.

I najważniejsze, zrezygnuj z przyjazdu do schroniska jeśli wróciłeś z podróży lub jeśli nie czujesz się najlepiej.

Korzystając z tej okazji, chcieliśmy zacytować za Światową Organizacją Zdrowia (WHO):
„Obecnie nie ma dowodów na to, że zwierzęta czy zwierzęta domowe, takie jak psy lub koty, mogą zostać zarażone nowym koronawirusem. Zawsze jednak dobrze jest umyć ręce mydłem i wodą po kontakcie ze zwierzętami. Chroni to przed różnymi popularnymi bakteriami, takimi jak E. coli i Salmonella, które mogą przenikać między zwierzętami domowymi a ludźmi".

Cały artykuł dotyczący faktów i mitów związanych z tą chorobą można przeczytać tu: https://tiny.pl/tbwhg

Zachowajmy zdrowy rozsądek, nie porzucajmy naszych pupili i myjmy po prostu ręce!

 

 


Strona 1 z 14