Aktualności

W styczniu 2021 roku Cygan będzie obchodził bardzo smutną, drugą rocznicę...

Email Drukuj PDF

W styczniu 2021 roku Cygan będzie obchodził bardzo smutną, drugą rocznicę...bycia niewidzialnym w schronisku...

alt

Gdy jesteś zwykłym, nie rzucającym się w oczy, czarnym psem, nie masz parcia na szkło i nawet za grosz nie jesteś psem przebojowym, Twoje szanse na adopcje spadają niemal do zera… Dlaczego tak się dzieje, że bardziej chwyta za serce ten pies, który przez kraty swego boksu wyciąga do nas swe łapki lub ten, który głośnym szczeniakiem lub popiskiwaniem woła do nas byśmy podeszli właśnie do niego a nie do sąsiada obok. Mówimy wtedy często, że ten pies sam sobie nas wybrał bo tak ładnie prosił, tak fajnie zaczepiał łapkami. Tak już jest, że gdy umiesz zawalczyć o swoje, wiesz jak zwrócić na siebie uwagę to w końcu ktoś cię zauważy. Gdy jesteś takim psem jak Cygan nigdy nikt cię nie zauważy … bo Cygan nie będzie biegał po boksie, nie będzie szczekał radośnie i nie będzie zaczepiał każdego z nadzieją, że ktoś na niego spojrzy. Cygan w takiej chwili odejdzie w najdalszy kąt swego boksu albo schowa się w budzie. I choćbyśmy nie wiem jak bardzo próbowali zachęcić by dać mu szanse, każdy odejdzie i spojrzy do sąsiada….bo jak zachęcić do adopcji psa, który na widok obcego człowieka oddalił się i schował.

Ogłoszenia innych psów pełne są zabawnych zdjęć, wesołych psich min. Większość psów moment robienia zdjęć na polance wykorzystuje na zabawę z człowiekiem, na pieszczoty za którymi tęskni cały tydzień. Zdjęcia takich psów są pełne radości i optymizmu. Patrzymy na takie zdjęcia i mówimy jaki to musi być fajny, wesoły pies, jak on kocha ludzi. Zdjęcia Cygana są pełne smutku, nie kipi z nich radość, na zdjęciach Cygana nic się nie dzieje…Tylko my wiemy, że Cygan jest psem absolutnie wyjątkowym! I choć wiemy, że jego wyjątkowego charakteru nie oddadzą żadne słowa i żadne zdjęcia, marzymy by wreszcie ktoś dał mu szanse. On bardzo na to zasługuje. To wspaniały, bardzo spokojny i bardzo cierpliwy pies. To chodząca łagodność. Opiekując się nim masz wrażenie, że robisz coś wyjątkowego, że stajesz się lepszym człowiekiem. Gdy widzisz jak on na wszystko ci pozwala, z jaką pokorą i skromnością poddaje się pod twój dotyk, odnosisz wrażenie, że obcujesz z istotą tak kruchą, tak porcelanową, że nawet nie umiesz sobie wyobrazić, że byłbyś w stanie zadać mu najmniejszy ból. A gdy przychodzi moment, w którym Cygan zaczyna szukać w Tobie wsparcia już wiesz, że właśnie stałeś się lepszym człowiekiem…

Adopcję prowadzą:
Ania, tel. 502 523 184, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Kasia, tel. 665 661 161 mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Marta, tel. 504 260 664 mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Walka o życie Turbo

Email Drukuj PDF

alt

AKTUALIZACJA: 10 WRZEŚNIA 2020 R. TURBO ODSZEDŁ ZA TĘCZOWY MOST...

Choć walczył do końca i choć do ostatniej chwili gotowi byliśmy zrobić dla Niego wszystko, choroba wygrała. Tego dnia stan Turbo pogorszył się diametralnie, mogliśmy już tylko Go pożegnać...

Kochany Piesku, biegaj szczęśliwy po drugiej stronie ...

Więcej…
 

Wieści poadopcyjne :)

Email Drukuj PDF

Kochani rodzice adopcyjni!

alt

 

Więcej…
 

Nabór do wolontariatu w naszym schronisku

Email Drukuj PDF

5 września – nabór do wolontariatu w milanowskim schronisku – startujemy o godzinie 9.30.

Spotykamy się przy głównej bramie. Na wstępie opowiemy Wam o tym, na co trzeba zwracać uwagę podczas pobytu na terenie schroniska, jak organizujemy spacery poza schronisko, jakimi zasadami bezpieczeństwa się kierujemy. Opowiemy o tym, co robimy, co należy do naszych obowiązków, o tym, jakimi metodami pracujemy z psami. Następnie podzielimy się na grupy i ruszymy do zwykłych sobotnich zadań. Zależy nam, abyście od razu zobaczyli, na czym polega praca w schronisku i jakie stoją przed Wami wyzwania. Byście mogli sprawdzić swoje predyspozycje do pracy ze zwierzętami, współpracy z wolontariuszami, a także predyspozycje do pracy fizycznej, czyli przede wszystkim spacerów z różnymi psami (czasem bardzo silnymi), sprzątaniu psich boksów, grabieniu itp. Ten dzień ma pomóc w podjęciu decyzji o udziale w wolontariacie.

Z doświadczenia wiemy, że nie każdy nadaje się do tej pracy. Tu potrzebne są duże poczucie odpowiedzialności (za zwierzę, za drugiego człowieka, za swoje działania) oraz odporność psychiczna i fizyczna, a zatem prosimy o podjęcie naprawdę przemyślanej decyzji. Zależy nam na osobach aktywnie i regularnie (!) uczestniczących w wolontariacie, minimum 2 soboty w miesiącu (wolontariat odbywa się wyłącznie w soboty!). Przyjmujemy osoby, które ukończyły co najmniej 16 lat (poniżej 18 lat za zgodą rodzica/opiekuna prawnego). Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Całus - senior o szczenięcym sercu

Email Drukuj PDF

alt

Aktualizacja: 2 września 2020 r. Całusek zamieszkał w Podkowie Leśnej. Bardzo dziękujemy za adopcję seniora!

Więcej…
 


Strona 1 z 14