Wolontariat

Email Drukuj PDF

(Aktualnie nie prowadzimy naboru do wolontariatu. Ostatni odbył się w lipcu 2017)

alt

Aby zostać u nas wolontariuszem, trzeba przejść podstawowe szkolenie, ze schroniskowego BHP - z tego powodu, od jakiegoś czasu nie przyjmujemy osób "z marszu", ale co kilka miesięcy gdy pojawia się grupka chętnych, ogłaszamy nabór do wolontariatu.

Zanim jednak pojawisz się w schronisku, zadaj sobie pytanie - czy to jest na pewno to, co sobie wyobrażasz?...

Dla nas wolontariuszy, sobotnia wizyta w schronisku to coś tak oczywistego, jak fakt, że wstaje słońce! Sobota bez "schronu" to nie sobota... Przez cały tydzień siedząc w biurach, na uczelniach, czy w szkolnych ławach tęsknimy za merdającym towarzystwem naszych podopiecznych. My jesteśmy potrzebni im a one nam, dając nam porcję pozytywnej energii na cały tydzień.

Dobre chęci i miłość do zwierząt, to za mało, by być dobrym wolontariuszem. Oprócz nich, potrzebne Ci będą:

- spora doza zdrowego rozsądku
- uważność i koncentracja na tym co robisz (bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo)
- rzetelność i słowność (jeśli powiedziałeś, że coś zrobisz, oznacza to, że to zrobisz)
- spora ilość wolnego czasu w sobotę (nie zawsze kończymy o 13!)
- umiejętność korzystania z budzika w dni wolne od pracy (zaczynamy o 9!)
- odporność na zimno, błoto i nie zawsze piękne zapachy
- wytrwałość (przyjeżdżając raz na miesiąc nie nauczysz się pracy w schronisku i nie poznasz zwierząt, z którymi pracujemy)
- ukończony 16 rok życia (jeśli nie masz 18 lat potrzebna będzie pisemna zgoda rodziców)

Jeśli nie przeraziło Cię to, co powyżej i jesteś gotowy grabić kupy, myć brudne garnki, na zmianę moknąć i smażyć się w upale, to właśnie Ciebie szukamy. Praca w schronisku nie pachnie fiołkami (weź buty, których nie będziesz żałował!) a w nagrodę za wszystko otrzymasz co sobota buziaki mokrych nosów i najbardziej entuzjastyczne powitanie jakie Cię spotka w ciągu całego tygodnia!

Gotowy? Fantastycznie! W takim razie zgłoś się na nasze szkolenie, gdy tylko ogłosimy kolejny nabór do wolontariatu. W trakcie szkolenia należy wypełnić Ankietę Wolontariusza, podpisać wymagane oświadczenia i deklaracje będące integralną częścią Ankiety oraz Regulaminu. W razie pytań pisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Sobotnie spacerowanie....skąd One to wiedzą?

nie wiadomo...ale już od rana wesoło poszczekują i czekają z nosami przy furtce bo wiedzą, że to jest ten dzień, w którym wyjdą z boksu, poczują zapach drzewa w lesie, szelest liści pod łapkami...to jest ten dzień, na który czekały cały tydzień, dzień w którym ktoś Je przytuli, pogłaszcze, szepnie do uszka Ich imię i powie "dobry, kochany piesek"

p.s.  uważaj, wolontariat uzależnia :)

pozdrawiamy wolontariusze