Jak możesz pomóc

POMAGAĆ MOŻNA NA WIELE SPOSOBÓW...

Bezdomnych psów i kotów w potrzebie jest mnóstwo, a wielu z nas - ludzi dobrej woli, często zastanawia się, w jaki sposób można im pomóc i nie zawsze znajduje odpowiedź na to pytanie.

Otóż najwspanialszą formą pomocy jest oczywiście adopcja, jeśli jednak z jakiś powodów nie możesz adoptować zwierzęcia, zastanów coś co innego możesz zrobić, co możesz dać im od siebie. Poniżej opisujemy kilka sposobów na to, jak pomóc bezdomnym zwierzętom i choć trochę poprawić ich los.

*****

ADOPCJA

Jeśli jesteś zainteresowany przygarnięciem psa lub kota realnie lub wirtualnie, zapraszamy Cię do odwiedzenia działów NASZE ZWIERZAKI oraz "Adopcje wirtualne".

*****

POMOC RZECZOWA

Prosimy nie przywozić do Schroniska odzieży, bielizny, poduszek/kołder z pierza, dywanów, materacy itp. Tego typu rzeczy nie znajdują zastosowania dla zwierząt, za to skutecznie zapełniają i magazyn oraz narażają Schronisko na koszty związane z ich wywozem.

Pomoc rzeczowa jest wielkim darem dla bezdomnych psów i kotów, dlatego prosimy, zastanówcie się czy możecie pomóc a my ze swej strony przedstawiamy listę najważniejszych, bieżących potrzeb:

- bytowa karma dla psów

- karma dla wrażliwych i otyłych psów tj. karma typu LIGHT oraz karma typu SENSITIVE (z rybą lub jagnięciną)

- wszelkiego rodzaju zabezpieczenia przeciw kleszczom

- kagańce fizjologiczne, gumowe

- żwacze i inne naturalne gryzaki

Nauczeni przykrym doświadczeniem wiemy, że zdarzają się przypadki, kiedy to do Schroniska trafiają rzeczy, dla których jedynym właściwym miejscem było wysypisko śmieci - porwane koce, dziurawe, zardzewiałe garnki lub budy, w których hula wiatr... Apelujemy! traktujmy bezdomne zwierzęta z godnością...

*****

WSPARCIE FINANSOWE

Schronisko w Milanówku z wdzięcznością przyjmie także wszelką, nawet najmniejszą pomoc finansową. Datki prosimy wpłacać na konto Fundacji finansującej nasze schronisko:

Fundacja im. 120-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, ul. Podkowińska 2, 01-472 Warszawa

nr konta: 82 1020 1068 0000 1802 0000 1891

*****

1% PODATKU

Fundacja opiekująca się Schroniskiem w Milanówku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Wpisując w formularzu PIT do odpowiedniej rubryki ten oto nr KRS 0000150664 przekazujesz 1% swojego podatku na rzecz małych mieszkańców milanowskiego Schroniska.

*****

INNE RODZAJE POMOCY

Bezdomnym zwierzętom możesz pomóc także w inny sposób. Rozejrzyj się wokół, być może gdzieś blisko Ciebie żyje na ulicy bezdomny pies lub kot, który bardzo potrzebuje Twojej pomocy. On nie jest w stanie nikomu o tym powiedzieć. To Ty musisz to zauważyć, dać mu choćby coś do jedzenia czy trochę wody. Człowiek udomowił sobie zwierzęta, więc jest za nie odpowiedzialny, także za te bezdomne. Jeśli Ty mu nie pomożesz, to kto? Możesz także zorganizować zbiórkę żywności lub innych rzeczy w Twojej szkole czy pracy, a uzyskane tą drogą środki przekazać zwierzętom ze schroniska. Tak naprawdę to pomysłów jest bardzo wiele i tylko od nas - ludzi zależy, jaki zrobimy z nich użytek i co wspólnie osiągniemy. Czy sytuacja zwierząt bezdomnych w Polsce nadal będzie tak niepokojąca, jak jest obecnie? Czy jednak dzięki wspólnym staraniom i doraźnej pomocy ich smutny los będzie się powoli polepszał? Wszystko zależy od nas i wszystko jest w naszych rękach.

A zatem, do dzieła!